Darkbright
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Darkbright

To nenavadno mestece ima dve strani - svetlo in temno. Nekateri prebivalci so skoraj zlobni, medtem ko so drugi prijazni in vedno pripravljeni pomagati. Na katero stran spadate vi?
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Učilnica Mitologije

Go down 
+2
Dementia Tames Blacklight
Annelies Abrigana Snake
6 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Jacob Evans

Jacob Evans


Število prispevkov : 33
Join date : 25/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimePon Mar 29, 2010 7:29 am

Jacob je odprl učbenik in začel z branjem. Vendar mu je vedno pogled hitel enkrat k Dementii in enkrat k Blair. Ko je prebral do konca je zaprl učbenik in ga dal na konec klopi. Čas je, da se predstaviš, si je rekel v mislih in se odkašljal. Obrnil se je k Blair, ki je sedela nekaj klopi desno od njega. "Zdravo, moje ime je Jacob, ti pa si?" se je predstavil in se živčno nasmehnil. Potem pa še k Dementii, me prav zanima kako me bo sprejela, je pomislil in se ozrl proti Dementii.
Nazaj na vrh Go down
Annelies Abrigana Snake

Annelies Abrigana Snake


Število prispevkov : 149
Join date : 23/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimePon Mar 29, 2010 10:51 am

Annelies se je med tem ko so učenci brali, nekateri dokaj pridno drugi pa malo manj, odpravila do katedra in se vsedla na svoj kraljevski stol. Elegantno je sedela in gledala učence in učenke. Videla je dolgočasne in nekako ker predcej vprašljive poglede namenjene njej. "Gospodična Blacklight, imate kakšno težavo? Vam lahko kako pomagam?" je narejeno vljudno vprašala. V njenem glasu je bilo zaznati prezir in nespoštljivost do tistega za katerega so bile namenjene te besede. Ker ni dobila nobenega odgovora je vstala in pogledala po razredu. "Mi kdo lahko pove kaj koli o grški mitologiji?" je glasno vprašala in s tem poskušala preglasiti vsa klepetanja katera je slišala.
Nazaj na vrh Go down
Blair Diya Blacklight
Admin
Blair Diya Blacklight


Število prispevkov : 139
Join date : 21/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimePon Mar 29, 2010 12:06 pm

Blair je pogledala učenca, ki se ji je predstavil. Bila je rahlo presenečena, saj ni ravno pogosto, da jo pozdravljajo Darkerji. Razen sestre, seveda. "Me veseli, Jacob. Jaz sem Blair, Dementiina sestra," je tiho odgovorila. Potem je učiteljica vprašala, kdo ve kaj o grški mitologiji in Blair je previdno dvignila roko. "Grki so imeli svojo mitologijo. Verovali so v veliko različnih bogov, katerih vrhovni je bil Zeus. Verjamejo, da je bila na začetku samo tema, ki ji rečejo Kaos, potem pa sta se najprej prikazala bog podzemlja in boginja zemlje. Potem naj bi se rodil bog neba, ki se je potem poročil z boginjo zemlje. Dobila sta dva otroka - boga Kronos in Rea. Ah in tistim, ki preučujejo grško mitologijo pravimo mitografi," je povedala vse, kar ji je prišlo na pamet.
Nazaj na vrh Go down
Jacob Evans

Jacob Evans


Število prispevkov : 33
Join date : 25/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeTor Mar 30, 2010 6:55 am

"Ti si Dementina sestra?" jo je ogročeno vprašal. Tako različni sta si. Blair je blond in čisto prijazna, Dementia pa polna hudobije in ima temne lase, je pomislil in nato ugotovil, da še vedno bulji v Blair. "Ta boginja Kaos si je želela knjigo Miru. Hotela je zavladati svetu, da bi dokazala, da zlo vedno premaga dobro," je še dodal in se nasmehnil.
Nazaj na vrh Go down
Annelies Abrigana Snake

Annelies Abrigana Snake


Število prispevkov : 149
Join date : 23/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeTor Mar 30, 2010 6:58 am

Annelisa je bila kar presenečana ko je slišala odgovor učenke. Od presenečenja je kar rahlo odprla usta potem pa se nasmehnila. "Gospodična Blacklight, zalo lep in prisrčen odgovor, v malo govora si spravila veliko stvari ampak se z nekaterimi trditvami ne strinjam a je odgovor vseeno nekako pravilen. To bi morali vedeti že vsi ampak se 'enim' ne da prebrati nič v učbeniku." je rekla in se za nekaj trenutkov zamislila. Naj dam kakšno točko za Light ali ne? Odgovor se je približal popolnemu ampak... "Mimogrede, gospodična Blacklight je za svoj dom prislužila 5 točk zaradi dobrega odgovora" je naposled rekla in se obrila k Blair. "Danes bomo spoznali Grško mitologjo v naslednjih urah pa bomo spoznali vse bogove v ketere so Grki verovali. Grki so poznali zelo veliko bogov, ki so jih častili ob različnih priložnostih. Menili so, da tudi bogovi drugih narodov zaslužijo spoštovanje. Ker so častili mnogo bogov, pravimo, da so bili mnogobožci - politeisti. Bogovom so pripisovali človeške lastnosti torej: ljubusumje, prepriljivost, modrost inp... Bogovi so se z navadnimi ljudmi razlikovali samo po tem da so bili nesmrtni. Grki so gradili svetišča, preročišča, jih upodabljali na kipih in prirejali razne igre. Najbolj znane so bile olimpijske igre. Ime so dobile po mestu Olimpija na grškem polotoku Peloponezu, kjer je bila skupina templjev in tekmovališč. Vsaka štiri leta so tam prirejali igre, ki so se začele z verskim slavjem, ki je trajalo sedem dni. Otvorili so ga z obredi, ki so bili posvečeni najvišjemu grškemu bogu Zevsu" je rekla in si postila krajši premor vsaj je porabila ves glas katerega je imela. "Kaj pa samo sedite?" je takoj potem že rekla. "A si nebi kaj tudi zapisali?" "Ne povejte da si boste to zapomnili? Vi si ne zapomnite kako je ime enemu bogu ne da bi si zapomnili čisto vse" je nesramno rekla in se zahihitala potem pa stopila do table in z zelo visko hitrostjo napisala točno to, kar je prej rekla. "Sedaj sem vam povedala vse o bogovih ne natančno ker jih boste itak spoznali v naslednjih urah sedaj pa smo se poglobili v pravo mitologijo. Grki so imeli svoj mit o nastanku bogov- teogonijo. O njej kdaj drugič, mogoče že naslednjo uro kaj pa vem." Grobo se je nasmehnila potem pa se razgledala po učencih. "Upam da ste si kaj zapomnili" je dodala še en komentar potem pa pogledala na uro ki je kazala le še kakšnih 10min do konca pouka.
Nazaj na vrh Go down
Blair Diya Blacklight
Admin
Blair Diya Blacklight


Število prispevkov : 139
Join date : 21/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeTor Mar 30, 2010 1:01 pm

Blair je ob pohvali kar zažarela. Pozorno je poslušala razlago profesorice, ko je ta nenadoma rekla, da si morajo vse zapisati. Blair je kot blisk privlekla na dan zvezek in se trudila čim lepše vse zapisati, hkrati pa čim hitreje. Ko je končala jo je malo bolela roka. Odložila je pisalo in se spet zazrla v profesorico.
Nazaj na vrh Go down
Annelies Abrigana Snake

Annelies Abrigana Snake


Število prispevkov : 149
Join date : 23/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimePet Apr 02, 2010 5:56 am

Samo še 10 min in lahko boš odšla iz učilnice je malce nestrpno pomislila ko je gledala na uro katera je kazala ravno 10 min do konca ure. Pogled je naenkrat posvetila rajši učencem, nekateri so še pisali drugi pa ponosno sedeli in se z tem nekako bahali da so hitro napisali. "Lepo napišite" je bolj po tiho pripomnila potem pa pogledala Blair, katera jo je z zanimanjem gledala. Vsaj nekoga zanima ta predmet. Sedaj je čutila nekakšno utež ki jo je vlekla navzdol, hotela je čim prej zaključiti. Takoj ko se ji je zdelo da so vsi napisali, če že en vsi bar nekateri, začela spet govoriti. "V zvezek napišite naslov 'Domača Naloga'" je brez kakršnega koli zanimanja rekla in se prav bedno nasmehnila. "Za domačo nalogo mi odgovorite na ta vprašanja: Kako pravimo tistim kateri proučujejo grško mitologijo? Kako pravimo tistim kateri verujejo v več bogov? A so grki verjeli več bogov? Grki so imeli svoj mit o tem kako so nastali bogovi, kako se ta mit imenuje?" Z lahkotnimi koraki je potem stopila do svoje table in zbrisala prejšnjo snov iz table in začela pisati vprašanja. "Če kdo ni vse prepisal in table si naj prepiše od sošolcev" je rekla potem pa kar začela z pisanjem.

Kako pravimo tistim, kateri proučujejo grško mitologijo?

Kako pravimo tistim kateri verujejo v več bogov? A so grki verjeli več bogov?

Grki so imeli svoj mit o tem kako so nastali bogovi, kako se ta mit imenuje?


"Nalogo pa bomo pregledali naslednjič in kdo je ne bo imel bo dobil minus in če imaš 3 minuse si vprašan in tam lahko svojemu domu odšteješ veliko točk" je zlobno rekla in se zahihitala. "Rajši jo naredite."

((Nalogo mi pošljite po ZS))
Nazaj na vrh Go down
Annelies Abrigana Snake

Annelies Abrigana Snake


Število prispevkov : 149
Join date : 23/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeSre Apr 07, 2010 6:51 am

Annelies je brez kakršne koli volje stopala do učilnice in že sedaj grdo gledala predse pa še sploh ni vedela razvajenih in nesramnih učencev. Počasi se je končno privlekla v to veliko učilnico katera je sedaj bila čisto prazna, in takoj zatem je že pomislila koliko učencev bo v njen mogoče že čez nekaj trenutkov. Končno se je po dolgih trenutkih privlekla do svoje mize in se vsedla tako da je noge prerosto dala na mizo. Seveda spet nihče ni naredil naloge mogoče tista Blair in najverjetneje se učil tudi ni nihče je zdolgočaseno pomislila in pogledala vrata katera so se že začela odpirati...
Nazaj na vrh Go down
Emmanuelle Destiny Dark

Emmanuelle Destiny Dark


Število prispevkov : 47
Join date : 28/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeSre Apr 07, 2010 7:18 am

Emmi se ni niti mudilo na pouk mitologije. Uživala je, ko so imeli učitelji slab dan zaradi nje oz. zaradi njenega zamujanja. Poleg nje je steklo par miši. Em se miši ni bala saj so jo vedno spremljali v življenju. Tako zamišljeno je hodila, da sploh ni opazila, da je prišla do učilnice. Skoraj se je zaletela v vrata. Vstopila je in se ni hotela opravičevati, zato je izustila le malo število besed. "Emmanuelle Destiny Dark seveda iz Darka. Tako, da veste komu boste odštevali ali prištevali točke." se je nevoljno predstavila in se vsedla na stol. Res ji ni bilo za predstavljanje, ker je bilo dolgočasno. "Nisem naredila naloge, ker sem šele včeraj prispela na to šolo." je arogantno rekla ter učiteljici postregla z lažnim nasmeškom.
Nazaj na vrh Go down
Annelies Abrigana Snake

Annelies Abrigana Snake


Število prispevkov : 149
Join date : 23/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeSre Apr 07, 2010 7:33 am

V učilnico je prišla neka učenka za katero Annelies na začetku ni dala posebne pozornosti. Že na začetku se je začela predstavljati kot nevem kdo, tedaj je sama hitro omaknila noge iz mize. "Res? No lepo da bom že vedela kako ti je ime in ti bom lahko odštela točke" je še vedno brez pravega zanimanja rekla. "Glede naloge... Mislim da je tako nihče nima zato je brezveze da vam jo sploh dajem." Njen pogled je kar že sam šel k učenki da se je tudi ona zlobno nasmehnila. "Če si že prišla... No povej mi kaj koli kar je sploh vredno povedati o mitologiji" Vprašanje je postavila predrzno in neposredno. No pa da vidim koliko veš.
Nazaj na vrh Go down
Emmanuelle Destiny Dark

Emmanuelle Destiny Dark


Število prispevkov : 47
Join date : 28/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeSre Apr 07, 2010 7:44 am

Emma je učiteljici posvetila še en nasmešek tokrat pravi. "Definicija mitologije? Mitologija je veda, ki deluje na področju mitov. Bo to v redu ali hočete bolj truda?" je rekla. Učiteljica ji ni bila všeč. Iz torbe je vzela šminko in maskaro. Hotela se je osredotočiti samo na par detajlov ličenja. Vzela je šminko in jo previdno namazala oz. nanesla na ustnice. Šminko je položila na mizo skupaj z ogledalom. Malo je pocmokala in se zazrla v učiteljico. Hitro je vzela ogledalce in si z pomočjo maskare podaljšala trepalnice.
Nazaj na vrh Go down
Annelies Abrigana Snake

Annelies Abrigana Snake


Število prispevkov : 149
Join date : 23/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeSre Apr 07, 2010 7:56 am

Annelies se je takoj ko je učenka začela govoriti zanalašč postavila tako da bi bolje slišala. ""Hm... Kaj naj rečem, veliko boljši odgovor kot sem pričakovala od... Tebe." Z dologočasja in navade se je naslonila nazaj na sedež in ta sedež porinila malce naprej da bi ji bilo lažje sedeti. Ko je svoj pogled in misel spet posvetila učenki je ta že uporabljala svoja 'prečudovita' ličila. "Hmh, gospodična Dark ali kako se že pišete pri pouku ličil ali kaj podobnega ne uporabljamo kar bi lahko že vedeli" je zanalašč mirno rekla in se pri tem tudi zanalašč vprašala če se res tako piše. "Če pa vem je toliko do tega pa kar zapustite učilnico in se več nikoli ne vrnite pri tem morate oskodovati tudi svoj dom..." je z nasmeškom na obrazu rekla. Kje so vsi?
Nazaj na vrh Go down
Emmanuelle Destiny Dark

Emmanuelle Destiny Dark


Število prispevkov : 47
Join date : 28/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeSre Apr 07, 2010 8:08 am

"Vedno presenečam." je rekla. Šminkarije je pospravila nazaj in se nasmehnila. "Dark sem ja in na to sem ponosna. Glede ličil če ne vidite sem jih že pospravila. Res jaz sem pa mislila, da so ličila zelo kako naj rečem uporabna ja to." je hladokrvno dejala. "Res to pa ne bi hoteli kajne učiteljica... ?" je pričakovala priimek in ime. Tečna učiteljica, se ji je porajala misel v glavi. Hotela jo je čimbolj spraviti ob živce. Spomnila se je na njeno prijateljico Elise. "No učiteljica NeVemVašegaImena kaj bomo delali na uri, ki je že tako tečna in ob učiteljici prav takšni?" je rekla. "Ups." je rekla in se delala kot, da je besede izrekla ponesreči.

(A je učitelca jezna name velik preglavic bo)
Nazaj na vrh Go down
Annelies Abrigana Snake

Annelies Abrigana Snake


Število prispevkov : 149
Join date : 23/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeSre Apr 07, 2010 8:32 am

Annelies je takoj učenko pomerila z grdim in zlobnim obrazom. Kašna učenka! se bile njene prve misli ko je še vedno gro gledala učenko. "Ja seveda, glede ličil naj ti bo jasno da si jih uporabila pri pouku ZADNJIČ!" se je zdrla na njo in njen jezen pogled je še vedno strmel v učenko. "Ah pa no ne povej da ne veš mojega imena? No kako zanimivo... No dobro vem da tveje bedne in brez domišlijske besede nisi izgovorila ponesreči in več kaj če ti je ta predmet tečen za to NISEM JAZ KRIVA!" Ups, Ups je beseda za opravičilo kaj? Ne z mene se ne bo ena smrklja norca delala, ne ne bo se. "IN KAJ JAZ MORAM ČE NIKOGAR NI! NAJ SE UBIJEM NO TEBI BI TO BILO ODLIČNO KAJ?" se je jezno zdrla a je še jeza vedno prekipevala v njej. "Veš kaj si ti? Ena velika smrklja ki si niti nose ne more zbrisati sama." Vso jezo je pri teh besedah potisnila stran in se zlobno in nesramno zahihitala. "Samo tebe pa jaz že nebom učila rajši POČAKAJVE še druge."


(Mora bit, a bi še kdo prišel ali kaj?)
Nazaj na vrh Go down
Emmanuelle Destiny Dark

Emmanuelle Destiny Dark


Število prispevkov : 47
Join date : 28/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeSre Apr 07, 2010 8:43 am

"Ne bojim se vas." je rekla in se lažno nasmehnila. Pogledala je proti učiteljici in bila pripravljena na besedni spopad. "Ja to bi bilo naravnost žalostno," je rekla in jo pogledala, "obedve imave slab dan to je jasno"
Pogledala je proti učiteljici in jo jezno premerila. "Učiteljica reče se nosa ne nose. KAJ STE PA VI? VSI NA TEJ ŠOLI ME NE MARAJO IN SAMO ZARADI mojeee mačehe."prvo poved in besedo 'mojeee mačehe' je izgovorila potiho in solze so ji pritekle na obraz. Jokala je tako tiho in britko, da bi se vsak ob tem pokesal. Solze so tekle na mizo, ki je bila že tako umazana.
Nazaj na vrh Go down
Annelies Abrigana Snake

Annelies Abrigana Snake


Število prispevkov : 149
Join date : 23/03/2010

Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitimeSre Apr 07, 2010 9:12 am

"No v to pa res verjamem da se me ne bojite, ker res ne izgleda da bi se me sploh kaj bala" je Annelies rekla in se poskušala lažno narediti žalostno zaradi tega. "Slab dan! No jaz imam zaradi tebe prav grozljiv dan." Pogledala je učenko in jo pomerila. "Glej hvala za krano popravilo res, mislim da hočeš biti več kot jaz no pa ti dajem prednost" je bolj potiho pripomnila in v tla. Pogled je čez nekaj trenutkov spet usmerila v učenko katera je spet začela z tistim njenim govorjenjem ko je naenkrat ob zanjih besedah planila v britki jok. Anna je videla da to ni nekakšna prevara učenke. Kaj naj pa sedaj? se je prav jezno v mislih vprašala in se za začet namrščila. Po nekaj trenutkih se je odločila da bo vseeno storila nekaj kar je bilo za njo pod njeno častjo. "Hmh če je kaj takega kaj mi lahko poveš? Glej res sem zlobna in nesrmamna mogoče najbolj bedasta oseba kar si jih kadaj koli srečala ampak... No še dologočasna sem... a to še mogoče ni razlog za vse to." Ko je to povedala niti sama ni več vedela kaj je sploh rekla in kaj je v bistvu mislila s tem.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Učilnica Mitologije - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Učilnica Mitologije   Učilnica Mitologije - Page 2 I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Učilnica Mitologije
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Zapuščena učilnica
» Učilnica za vadbo
» Zaprašena učilnica
» Učilnica napojev
» Učilnica zdravilstva

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Darkbright :: Šola :: Učilnice..-
Pojdi na: